Fortuna

Ocena redakcji

4.78 / 5.0
Zestaw Bonusów na Start
  • Bonus za rejestrację: 20 zł
  • Zakład bez Ryzyka: do 600 zł
  • Bonus od 1. depozytu: 10 zł + bonus od 2.depozytu: do 200 zł
  • Kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS
Odbierz bonus

Fortuna zakłady bukmacherskie online

Fortuna zakłady bukmacherskie – legalny bukmacher

Bukmacher Fortuna uzyskał od Ministra Finansów RP zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich online jako pierwsza firma w Polsce. Już wcześniej, czyli od 1996 r., oferował zakłady wzajemne w punktach naziemnych jako Profesjonał, pod koniec 2007 r. zmieniając nazwę na Fortuna. Natomiast 23 stycznia 2012 r. bukmacher Fortuna otrzymał licencję na prowadzenie działalności bukmacherskiej także w Internecie. Po 6 latach została ona przedłużona na kolejny okres pod numerem PS4.6831.22.2017. Właścicielem marki jest spółka „FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.”, która należy do założonej w Czechach „Fortuna Entertainment Group” – największego organizatora zakładów w środkowej Europie (rynek czeski, słowacki, rumuński, chorwacki i oczywiście polski). Akcje Fortuny notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Fortuna zakłady bukmacherskie online – 2 sposoby

Bukmacher Fortuna na terenie Polski w 2019 r. sprzedaje zakłady bukmacherskie w około 600 punktach naziemnych, co jest w naszym kraju liczbą rekordową. Szczegóły na temat oferty zakładów, jaką posiadają punkty stacjonarne bukmachera Fortuna, godziny otwarcia i dokładne lokalizacje poszczególnych lokali znajdziesz na stronie internetowej w zakładce „Punkty sprzedaży”. W tym artykule skoncentrujemy się natomiast na ofercie, jaką bukmacher Fortuna przedstawia w zakresie zakładów bukmacherskich online.

Strona internetowa Fortuna

Zakłady bukmacherskie online u bukmachera Fortuna zawierać można po pierwsze za pośrednictwem serwisu, który znajduje się pod adresem www.efortuna.pl. Na stronie startowej zamieszczono odnośniki do podstron dotyczących zakładów przedmeczowych, zakładów na żywo i zakładów na sporty wirtualne. Już z tego poziomu możemy też przejść na zakładki zawierające wyniki, statystyki czy Livescore, stronę z informacjami na temat aktualnych promocji, aplikacji mobilnej czy wskazówkami dotyczącymi gry w serwisie eFortuna. Jest tu oczywiście także przycisk kierujący do panelu rejestracji oraz do okienka logowania, a nawet pole kontroli kuponu. Po przejściu na stronę „Zakłady bukmacherskie” zobaczymy, jakie są polecane wydarzenia sportowe, lista dostępnych dyscyplin, a wyszukanie interesującego nas zakładu zdecydowanie ułatwi wyszukiwarka, w której można wpisać poszukiwaną frazę (np. klub sportowy czy ligę) i określić zakres czasowy. Po wybraniu odpowiednich opcji w wyszukiwarce może wyświetlić się np. tylko oferta na dziś czy oferta na jutro itd.

Zwłaszcza dla nowych graczy przydatne powinny być zakładki „Pomoc i FAQ” oraz „Zakłady internetowe”, gdzie wyjaśnione są kwestie związane z rejestracją konta, jego doładowaniem, wypłatą środków czy zawieraniem zakładów oraz zakładka „ABC Gracza”, gdzie już bardzo szczegółowo rozpisane są zasady gry u bukmachera Fortuna. Poza tym w razie problemów czy wątpliwości można zasięgnąć rady konsultanta, który jest dostępny na czacie na żywo lub przez formularz kontaktowy. Całą witrynę bukmachera Fortuna ocenić można na „5” – dobrze wyszczególnione zakładki gwarantują łatwe i szybkie poruszanie się po serwisie, a zastosowane narzędzia i pomoce maksymalnie upraszczają zawieranie zakładów sportowych.

 

aplikacja bukmachera Fortuna

Aplikacja Fortuna na urządzenia mobilne

Fortuna online to nie tylko strona internetowa – zakłady bukmacherskie online obstawiać można także przy użyciu Fortuna mobile na smartfonach czy tabletach. Aplikacja na urządzenia przenośne umożliwia korzystanie z kompletnej oferty zakładów, w tym zakładów na żywo, dokonywanie płatności, sprawdzanie wyników, szczegółowych statystyk i analiz spotkań sportowych czy oglądanie meczy poprzez match tracker (komputerowe wizualizacje) lub streaming live (transmisje na żywo). Bukmacher Fortuna pomyślał także o dodatkowych udogodnieniach, takich jak powiadomienia push, które mogą nas informować o rozliczeniu kuponu jako wygranego czy nowych promocjach bez włączania aplikacji. Przydatną opcją jest też skaner, którym sprawdzimy status zawartego kuponu. Samo obstawianie zakładów jest proste i błyskawiczne – aby postawić szybki kupon wystarczy wykonać zaledwie 2 kliknięcia. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, a także iOS. Apka jest szybka, intuicyjna i pozwala obstawiać zakłady bukmacherskie online, gdzie chcemy i kiedy tylko chcemy.

Rejestracja konta w Fortuna

Możliwość gry poprzez kanały eFortuna mają jednak tylko te osoby, które założyły internetowe konto gracza u bukmachera. Najprościej i najszybciej jest zarejestrować konto tymczasowe, które wymaga podania podstawowych danych na swój temat i ustalenia danych do logowania się na konto. Opcjonalnie można w specjalnym polu formularza rejestracyjnego podać kod promocyjny Fortuna, co najprawdopodobniej zwiększy przyznawany przez bukmachera Fortuna bonus na start dla nowych graczy. Kiedy formularz jest kompletny, wystarczy kliknąć link aktywacyjny otrzymany e-mailem i można rozpocząć grę w serwisie (a po instalacji aplikacji na urządzeniu mobilnym także w Fortuna mobile). Konto tymczasowe nie daje jednak dostępu do wszystkich funkcjonalności serwisu, przede wszystkim nie można z niego wypłacić wygranych środków. W tym celu należy dokończyć proces rejestracji, tzn. dodać skan lub fotografię dokumentu tożsamości oraz wpisać numer osobistego rachunku bankowego, na który przelewane będą pieniądze. Jeśli bukmacher Fortuna pozytywnie zweryfikuje konto, zostaje ono przekształcone w konto stałe i otrzymuje dostęp do całego systemu Fortuna online.

 

oferta sportowa w Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna – oferta

Zakłady bukmacherskie online postawimy u bukmachera Fortuna na około 30 dyscyplin sportowych, a możliwe typy i podtypy też tworzą szeroki wachlarz możliwości. Są tu nie tylko popularne w Polsce sporty tradycyjne, takie jak piłka nożna, koszykówka czy tenis oraz rzadziej spotykane sporty, jak wyścigi powietrzne samolotów czy kręgle (bowls), ale też e-sporty i wirtualne sporty. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w nieco innym rodzaju typowań, możemy postawić zakłady na wydarzenia polityczne i społeczne (tu przede wszystkim znajdziemy wydarzenia o charakterze rozrywkowym). Przygotowywane przez bukmachera Fortuna zakłady bukmacherskie można zawierać w formule przedmeczowej (także długoterminowej) oraz jako zakłady na żywo. W zakładce „Zakłady live” znajdziemy nie tylko aktualnie rozgrywane spotkania z oferty live, ale też kalendarz, gdzie zamieszczona jest oferta na dziś i oferta na jutro oraz wiele pomocnych dla graczy narzędzi. Są tu więc wyniki na żywo, stale aktualizowane statystyki, wizualizacje graficzne przebiegu spotkań, a dla wielu meczów także transmisje live. Dla osób, które nie lubią marnować czasu i często obstawiają kilka aktualnie rozgrywanych spotkań sportowych, przygotowano też funkcję multiview, która umożliwia podgląd wielu wydarzeń w jednym czasie.

Co oczywiste, oceniając zakłady bukmacherskie online, pod uwagę koniecznie trzeba wziąć wysokość oferowanych kursów. Sprawdźmy więc jeszcze, jak u bukmachera Fortuna przedstawia się ta kwestia. Oferta kursowa tego buka jest naprawdę atrakcyjna i często poszczególne kursy na wydarzenia są znacznie wyższe niż u większości legalnych bukmacherów w Polsce (a czasem nawet najwyższe). Wyśmienite wręcz kursy regularnie oferowane są na sporty elektroniczne, w szczególności na tak popularną grę, jaką jest CS:GO. I jeszcze jedno: tzw. happy hours, podczas których można grać „bez podatku”, przynoszą graczom wygrane o 14% wyższe niż standardowo, co jeszcze bardziej winduje zysk z trafionych kuponów.

Fortuna bonus powitalny i inne promocje

Każdy nowy gracz otrzymuje od bukmachera Fortuna bonus powitalny w postaci zakładu bez ryzyka,  bonusu od depozytu i freebetu. Szczegółowe warunki promocji znajdziesz w regulaminie akcji promocyjnej, warto jednak podkreślić, że wpłacając odpowiednią kwotę depozytu i spełniając warunki obrotowe, można uzyskać ponad 1000 zł na grę w Fortuna online. Co więcej, pakiet powitalny może być jeszcze bardziej zwiększony, o ile podczas rejestracji nowego konta podamy uznawany przez bukmachera Fortuna kod promocyjny.

Jednak bukmacher Fortuna przygotowuje różnego typu akcje promocyjne o charakterze tymczasowym lub stałym także dla pozostałych graczy. Można więc tu spotkać m.in. freebety, zakłady bez ryzyka czy promocje polegające na grze bez podatku (kiedy to koszty podatku od zawieranych zakładów pokrywa bukmacher). Dochodzi do tego dostępny dla każdego gracza program lojalnościowy w ramach „Fortuna Klub Plus”, dzięki któremu za postawienie każdego zakładu otrzymuje się punkty, a następnie można je wymienić na bonusy.

Płatności w Fortuna

Żeby zasilić konto u bukmachera Fortuna gracz może zastosować wybraną metodę szybkich i bezpiecznych płatności. Do wyboru jest błyskawiczny przelew oraz płatność kartą płatniczą VISA czy MasterCard – poprzez system PayU albo Tpay, a także system BLIK oraz e-wallet Skrill. W punkcie stacjonarnym również można dokonać wpłaty i to na 2 sposoby – w formie gotówkowej lub kartą płatniczą. Wypłaty środków możliwe są jedynie przy użyciu zwykłego przelewu bankowego i realizowane są one raz na dobę (w dni robocze). Od wpłat czy wypłat bukmacher nie pobiera żadnych prowizji.

 

zadowolenie klientów w Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna – opinie

Czy można jednoznacznie stwierdzić, że krążące o bukmacherze Fortuna opinie są dobre i że wszyscy gracze polecają obstawianie zakładów właśnie u tego buka? Oczywiście, że nie, oczekiwania i doświadczenia różnych typerów są po prostu zbyt różne, jednak my skupiamy się na rzetelnej analizie i faktach. Faktem na pewno jest przebogata oferta Fortuny na wydarzenia sportowe, w tym świetna oferta zakładów na żywo – tu warto podkreślić, że to właśnie bukmacher Fortuna jest liderem zakładów live w Polsce i nieustająco pracuje on nad rozwojem tej dziedziny, np. poprzez poszerzanie oferty Fortuna TV. Druga (a może pierwsza?) kluczowa dla graczy kwestia to wysokość kursów i tu bukmacher Fortuna ponownie wypada pierwszorzędnie. Gracze nie powinni narzekać ani na działanie, ani na obsługę strony internetowej czy aplikacji mobilnej, a chętne osoby mogą również wykorzystać do gry punkty naziemne, które znajdują się na obszarze całej Polski. Na plus zaliczyć również trzeba przygotowywane przez bukmachera bonusy powitalne i wiele innych promocji, w tym ogólnodostępny program lojalnościowy. Czy zakłady bukmacherskie online Fortuny mają jakieś minusy? Szczerze powiedziawszy, trudno wypunktować jakieś istotne wady bukmachera. Przydałoby się wprowadzenie szybkiej metody wypłat, a transmisje meczów na żywo mogłyby być dostępne dla wszystkich zarejestrowanych graczy  (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków), jednak na tle całej usługi bukmachera są to naprawdę szczegóły.

Na koniec jeszcze jeden duży plus dla „FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.”. Otóż bukmacher jest wybitnym sponsorem polskiego sportu – w 2019 r. otrzymał nawet tytuł Mecenasa Polskiego Sportu podczas Gali 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Organizator zakładów bukmacherskich z Czech w 2017 r. został Oficjalnym Sponsorem 1. ligi w piłce nożnej w Polsce oraz dużej liczby klubów piłkarskich, np. Legii Warszawa (sponsor główny), GKS Katowice, TS Podbeskidzie itp. Poza tym swoim wsparciem bukmacher obejmował także  inne dyscypliny sportowe: w 2018 r. stał się Oficjalnym Sponsorem polskiej reprezentacji w skokach narciarskich, sponsorował też m.in. amatorskie rozgrywki 6-osobowej piłki nożnej (Playarena.pl).